Kumanya

 Müslümanlar için ‘onbir ayın sultanı’ olan ramazan ayı bin aydan daha hayırlı olduğu kabul edilen kadir gecesini de kapsar ve İslam dininin temel ibadetlerinden biri olan oruç da bu mübarek ay içinde tutulur. Hazreti Muhammed bu ay içerisinde yapılan dua ve ibadetlerle iyiliklerin Allah katında özel bir değeri olacağını belirtmiştir. Ramazan ayı boyunca oruç tutmanın yanı sıra doğru ve güzel davranışlarda bulunmaya ve olanakları başka insanlarla paylaşmaya her zamankinden daha çok özen göstermek gerekir. 1985’de Rami Toptancılar Çarşısı’nda kurulmuş olan Uyar Gıda gibi gıda ve temizlik malzemeleri ticareti yapan firmalar ramazan kumanyası paketleri hazırlayarak bu sürece katkıda bulunurlar. Bu kumanya paketleri ramazan boyunca özellikle buna ihtiyacı olan ailelerin iftar ve sahur sofralarını şenlendirmek isteyen hayırseverler tarafından talep görmektedir. Ayrıca çalışanlarına bir ramazan jesti yapmak isteyen özel kurumlarla devlet kurumları da bunu kumanya paketleri ile yaparlar.

            Ramazan hem rahmet ve bereket; hem de sabır, iyilik ve ibadet ayıdır. Bu süre boyunca başkalarını, hele ki maddi olarak zor durumdaki insanları sevindirip mutlu edecek şeyler yapmanın değeri çok büyüktür. Bu tip davranışlar Allah katında değerli olduğu gibi kişilere de büyük bir manevi tatmin sağlar. Ramazan ayı yaz aylarına denk geldiğinde uzun ve sıcak saatler boyunca oruç tutmak çok kolay değildir ve sonrasında iyi ve güzel bir şekilde beslenmek önemlidir. Ülkemizde ve dünyada iftar ve sahur sofralarını yeterli şekilde donatacak gücü olmayan kişilerin ve ailelerin varlığı her zaman malumdur. Uyar Toptan tarafından özenle hazırlana ramazan kumanyası paketleri bu özel zamanlarda kendi maddi gücünden başkalarını da yararlandırarak sevaplarını çoğaltmak ve huzur duymak isteyen kişi ve kurumlar tarafından büyük talep görmektedir. Bu kumanya paketleri kaliteli ve uygun fiyatlı bazı temel gıda maddelerinden oluşmaktadır. Genel olarak kuru bakliyat, şeker ve çay, salça, hazır çorba, kahve, bazı meşrubat ve tatlılardan oluşan bu paketler Uyar Toptan müşterilerinin isteği çerçevesinde farklı alternatiflerle de sunulabilir.

            Ekonomik ve standart olmak üzere 2 tip ramazan kumanyası paketi hazırlayan firmamız bu paketlerde bir iftar sofrasında bulunması gereken, oruç tutan insanların tüketmesi gereken belli başlı gıda maddelerini bulundurmaktadır. Standart kumanya paketi içeriğinde pirinç, bulgur, mercimek, fasulye, bezelye, makarna, margarin, salça, çay ve tozşeker, un, tuz, hazır çorba, reçel ve helva gibi gıda maddeleri bulunuyor. Uyar Toptan ekonomik kumanya paketi ise benzer bir içeriğe sahiptir fakat bu paketteki bazı gıda ürünlerinin paket sayısı veya ağırlığı standart pakettekilere göre daha düşüktür. Bu hizmetimizden yardımsever kişi ve kurumlar dışında ramazan ayı boyunca hem yeterli, hem de uygun fiyatlarla beslenmek isteyen aileler de faydalanmaktadır.

            Firmamız ramazan kumanyası yanında ayrıca bisküvi , çay ,kahve ,süt , konserve ,sıvı yağ , temizlik ürünleri ticareti de yapmaktadır. Uzun yıllara dayanan tecrübemizle içinde bulunduğu sektörde verilebilecek en uygun fiyatları verme ve her bakımdan müşteri memnuniyeti sağlama amacı ve gayreti içerisindedir. Gıda ve temizlik ürünleri alanındaki uzun soluklu tecrübemize dayanarak sunduğumuz hizmetleri bir noktada bırakmış değiliz. Daha iyi, kaliteli ve ekonomik hizmet verebilmek için sektörümüzdeki yenilik ve değişiklikleri yakından takip etmekte, teknolojik gelişmelere ayak uydurmaktayız.

            Uyar Toptan olarak kendini kanıtlamış markaların ekonomik fiyatlı ürünleriyle hizmet vermekteyiz. Hedefimiz daha uzun seneler boyunca hizmetinizde olmak; talepleriniz, memnuniyetiniz ve eleştirileriniz çerçevesinde daha da ileriye gitmektir. 

   Bitmek tükenmek bilmeyen insan ihtiyaçlarını karşılamak için artık üretim yeterli olamayabiliyor. Laboratuvarlarda genetiği değiştirilen canlılar bu tüketime yanıt olmaya çalışıyor. Bu da tüketici bir düzenin meydana geldiğinin en büyük kanıtı olsa gerek. Tüketici bir dünya düzenin oluşmasıyla birlikte ticaret de giderek önemini arttıran sektörler içinde yer almaya başladı. Ticaretin öneminin artması rekabet gibi bazı yenilikleri de getiriyor. Rekabetin bazen tüketicilere olumlu yansımaları olsa da; çoğu zaman tüketiciyi zarara sürükleyici etkileri vardır.

   Tüketicinin yararını düşünen ticari firmalar artık neredeyse yok denecek kadar az. Tüketicinin yararını düşünen firmalar gerçek ticareti yapan firmalardır. Biz de kendimizi gerçek bir ticaret anlayışı içinde görüyoruz. Peki biz kimiz ? Biz Uyar Toptan  Gıda’yız… Her konuda tüketicinin yararını düşünen bir firmayız. Uyar 
Toptan Gıda olarak tek amacımız kaliteli hizmeti siz değerli tüketiciler için en ideal şekle getirmektir. 


   Toptan gıda sektörünün öncülerinden olan firmamız, siz değerli tüketicilerimize her konuda yardımcı olmayı kendine misyon edinmiştir. Uyar Toptan Gıda gerek ürün kalitesi gerekse hizmet kalitesi ile her zaman sektörünün öncüsü olmaktadır. 28 yıldır hiç bir zaman hizmet kalitesinden ödün vermemiş ve vermeyecek olan firmamız, her geçen gün kendini yenilemekte ve geliştirmektedir. Toptancılık pazarında 28 yıllık tecrübesini şimdi de e-ticaret üzerinde de göstermek için yoğun çaba harcamaktayız. Bu çabamızı siz müşterilerimize, kampanyalarımızla da göstereceğimize emin olabilirsiniz. Uyar Toptan Gıda en iyi hizmeti en uygun fiyattan sunan ve sunacak bir firmadır.

TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

            Vücudun kirletici etmenlerden arınmasını sağlayan elleri yıkamak, dişleri fırçalamak, banyo yapmak, tuvalet sonrası temizliğine özenmek gibi davranışlar birçok hastalık mikrobundan korunmamızı sağlar. Amaca yönelik farklı temizlik ürünleri kullanarak elde edeceğimiz tek şey hastalıklardan korunmak değildir; temiz olmak insana daha güzel olduğu, daha iyi göründüğü duygusunu verir, kendini daha güvenli ve keyifli hissetmesini sağlar. Yaşama ve çalışma alanlarının temiz tutulması da hem böyle ortamların hijyenik ve mikropsuz olmasına yol açar, hem de insanlar temiz ve bakımlı mekanlarda kendilerini daha iyi hisseder. Dolayısıyla öncelikle sağlık için temizlik yapmak gerekir.

            Ortalama büyüklükteki bir evde 1 sene içinde yaklaşık 4 kg toz oluşmaktadır. Genel olarak evin her yerinin; özellikle de oturma odası, mutfak ve banyo gibi sık kullanılan yerlerin temiz olması bu ortamlarda mikrop ve mikroorganizmalar üremesinin önünü alır. Yediğimiz yemekler mutfakta hazırlandığı için, mutfak temizliği son derecede önemlidir. Sağlıklı beslenmek sadece sağlıklı besinler alınmasıyla ilgili değildir, bu besinlerin temiz bir ortamda ve hijyen kuralları çerçevesinde hazırlanması da gerekir. Doğru temizlik maddeleri ile temizlenmiş bir mutfakta hazırlanan yemekler daha sağlıklı olacaktır. Uyar Gıda olarak size gerek kişisel temizlik, gerekse ev temizliği ve diğer ortamların temizliğine yönelik kaliteli ürünler sunuyoruz. Doğru seçilmiş bir temizlik malzemeleri  kullanmak yaptığınız temizliğin daha verimli ve sağlıklı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

            Bulaşık ve çamaşır deterjanları, cam silme ve yüzey temizleme deterjanları, ahşap temizleme deterjanları, sabun ve şampuanlar, temizlik jelleri ve daha birçok çeşitle geniş bir ürün yelpazesine sahip olan temizlik maddeleri çeşitli kimyasallar içerir. Uyar Gıda olarak birçok çeşidinin toptan satış ve pazarlamasını yaptığımız bu ürünlerin içinde optik beyazlatıcı, ağartıcı, korozyon önleyici, parfüm, köpük ayarlayıcı, dezenfektan ve daha birçok kimyasallar bulunur. kullanırken ciltle temas etmemeleri için eldiven kullanmak ve koklamaktan kaçınmak gerekir. Sadece reklamlardaki süslü sözlere dayanarak seçmek doğru değildir, bilinçli bir tüketici aldığı malzemeleri içeriği hakkında az da olsa bilgi sahibi olmaya çalışmalı ve yapacağı temizliğe uygun bir temizlik maddeleri seçmelidir. Temizlik maddeleri arasında tercih yaparken yüzeylere ve cilde zarar vermeyecek, kimyasal olarak yumuşak ve kötü bir kokusu olmayan ürünlere yönelmek daha doğru olur. Ürün uygun bir ambalajda olmalı; ambalajın üzerinde firma adı, net ağırlık, marka, seri numarası, üretim ve son kullanma tarihleri, kullanım talimatı ve maddenin kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken şeyler okunaklı bir biçimde yer almalıdır.

Uyar Gıda olarak temel gıda maddeleri ve temizlik ürünleri toptan satışı alanında 1985’den beri faaliyet gösteriyoruz ve değerli müşterilerimize hem ekonomik, hem de kaliteli ürünler sunuyoruz. Satışını yaptığımız çeşitlerimiz raf ömrü açısından sürekli kontrol etmekte, en uygun depolama koşulları altında saklamaktayız. Temizliğin sağlık üzerindeki direkt etkisinin bilincinde olarak kendini kanıtlamış, bilinen markaları bulundurmaya özeniyor, her gün bir önceki günden daha yüksek seviyede bir müşteri memnuniyeti için çalışıyoruz.

Firmamız bünyesinde kişisel temizlik ve ortam temizliği için kullanabileceğiniz kaliteli temizlik malzemeleri dışında bisküvi, süt, kahve ve çay , sıvıyağ ve konserve, çeşitli gıda gibi tüketim maddeleri de bulunmaktadır. Sahur ve iftar sofraları için gereken temel gıda maddelerinin bulunduğu ramazan kumanyası paketleri ile de hizmetinizdeyiz.

Amacımız hizmetimizden memnun olan müşterilerimizin varlığını devam ettirmek ve yeni müşteriler edinip onların da ekonomik ve nitelikli gıda ve temizlik maddelerinden faydalanmasını sağlamaktır. Her zaman en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla sunmaya çalıştık ve bundan sonrası için de hedefimiz budur. Takdir sizindir. Bizi tercih eden bütün müşterilerimize teşekkür ederiz.