Featured Video Play Icon

Sıvı Yağ Ürünleri

 Ülkemizde özellikle Trakya ve Ege bölgelerinde üretimi yapılan sıvı yağ ürünleri yemeklerin olmazsa olmazıdır. Temel olarak zeytin, ayçiçeği, mısır, fındık yağları başta olmak üzere üretilen sıvı yağ ürünleri zahmetli işlemler sonunda tüketicilere sunulmaktadır. Sıvı yağ ürünlerini en çok tüketileni ayçiçeğinden üretilen yağlardır. Ayçiçeğinin daha çok tercih edilmesinin asıl sebebi fiyat bakımından diğerlerine göre daha ucuz olmasıdır. Ayçiçeği tarımı ülkemizin Zeytin yağı ise daha kaliteli ve fiyat bakımından da biraz daha pahalı bir yağdır. Ülkemizde Ege bölgemizde üretimi yapılır. Fındık yağı Karadeniz bölgemizde üretilen pek tercih edilmeyen bir diğer sıvı yağ çeşididir. Mısır yağı da Akdeniz bölgemizde üretilen bir sıvı yağdır. 

   İnsanların tüketilmesine en çok dikkat edeceği ürünler temel gıda ürünleridir. Temel gıda ürünlerinin pişirilmesi esnasında kullanılan sıvı yağlar ise daha önemli ürünlerdir. Sıvı yağ ürünleri seçilirken çok dikkat edilmesi gerekir. Yağın kullanım amacı dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. Daha sonra ise sıvı yağ ürünlerinin kalitesine ve hangi ürünlerden elde edildiğine dikkat edilmelidir. Fiyattan kaçayım derken sağlığından olmak yanlış sıvı yağ seçiminde çok kullanılan bir değimdir. 

   Uyar Gıda olarak sıvı yağ ürünlerinde her zaman kaliteyi müşterilerimize ulaştırmayı amaçlamaktayız. Tüketim alanının en önemli taşlarından biri olan sıvı yağlar, kötü düşüncelerle birleşince insan sağlığına zararı en çok olacak ürünlerdir. Uyar Gıda bu ürünlerin üretiminden, halka ulaştırılmasına kadar tüm aşamalarını bizzat kontrol ederek gerekli önlemleri almaktadır. Uyar Gıda hiç bir menfaatin, insan sağlığının önüne geçemeyeceğini idrak etmiş bir firmadır.